Zakup szkła lub folii ochronnej na telefon przez internet – o czym należy pamiętać?

Zakup szkła lub folii ochronnej na telefon przez internet – o czym należy pamiętać?

Jakie jest najbardziej czuły punkt każdego smartfona? Na to pytanie chyba każdy zna odpowiedź – jest to oczywiście ekran. Folie i szkła hartowane są obecnie najpopularniejszymi akcesoriami ochronnymi na ekran telefonu. Wiele osób kupuje je przez internet – dziś więc opowiemy o tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie folii lub szkła ochronnego tą drogą. Dowiedz się jak nie dać się jak nie dać się nabić w przysłowiową butelkę przy zakupie szkła lub folii ochronnej na telefon – zapraszamy do lektury!

Polacy pokochali zakupy przez internet

Internet to przestrzeń, w której zakupy robi dosłownie każdy – Pani Kowalska, Pan Kowalski, serwis telefonów komórkowych czy serwis kas fiskalnych. Poznań, Warszawa, Gdańsk, Międzyrzecz – nie zależnie od miejsca zamieszkania, zamówione zakupy dotrą do nas z drugiego końca świata. Internetowe sklepy i serwisy aukcyjne oferują tanie przesyłki zagraniczne, dzięki czemu cena końcowa produktu jest wciąż atrakcyjna i wielokrotnie niższa od tej, jakiej możemy się spodziewać u stacjonarnych sprzedawców. Dobrym przykładem są akcesoria do telefonów komórkowych – w internecie znajdziemy ich tysiące, a większość z nich kusi atrakcyjną ceną. W tym momencie warto jednak zastanowić się nad jakością tych produktów – jeżeli jest ona niska, to zakup takich akcesoriów mija się przecież z celem.

Zawsze kieruj się opinią użytkowników

Jak sprawdzić jakość produktu oferowanego przez sprzedawcę z drugiego końca świata? Kieruj się opinią osób, które przetestowały go w praktyce. Oczywiście, w internetowej otchłani trafimy na wiele sponsorowanych opinii. Warto jednak zwrócić uwagę na te opinie, które odnoszą się do konkretnego przedmiotu i nie są zamieszczane w firmowych sklepach, a na przykład na serwisach aukcyjnych. Do ich wystawienia są uprawnieni zazwyczaj wyłącznie ci użytkownicy, którzy rzeczywiście kupili dany przedmiot.

Kupujemy folię i szkło ochronne na telefon przez internet

Kolejne cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę to grubość folii ochronnej lub twardość szkła hartowanego. Folia na telefon o grubości 0,1 mm nie zabezpieczy ekranu – grubość dobrych folii to około 0,2 mm. W przypadku szkła ochronnego zwróć uwagę na jego twardość – określa się ją poziomami twardości materiału Skali Mohsa. Jeżeli mowa o szkle na telefon to odpowiednim poziomem jest 9H, czyli na tyle wysoki poziom twardości, że takie szkło można zarysować wyłącznie ostrzem diamentowym. Niezależnie od tego czy jako ochronę ekranu wybierzemy folię, czy szkło hartowane to musimy upewnić się, że dane akcesorium będzie dopasowane do ekranu naszego telefonu. Dlatego przy zakupie nie kierujmy się przekątną ekranu a modelem telefonu.