Zainwestuj w bezpieczeństwo budynku

Zainwestuj w bezpieczeństwo budynku

Twoje stanowisko w pracy polega m.in. na zapewnieniu bezpieczeństwa zarządzanym budynkiem? Jeżeli szukasz sposobów na to, jak ograniczyć wstęp niepowołanych osób, zapoznaj się z poniższymi poradami!

Bramka obrotowa to podstawa!

W sytuacji, gdy do zarządzania masz duży obiekt, warto zainwestować w niezawodne rozwiązania, które ograniczą ryzyko wejścia niepowołanych osób z zewnątrz. O czym konkretnie mowa? Bramka obrotowa jest powszechnie spotykana nie tylko w wieżowcach, ale także urzędach, biurach czy fabrykach. Mnogość dostępnych rozwiązań powoduje, że możesz dobrać konkretny model do swoich potrzeb. Co istotne, nie musisz martwic się o trudności z kierowaniem ruchem w przypadku wystąpienia awarii prądu. W takich sytuacjach bramki nie będą blokować wejścia.

Współpraca z firmą ochroniarską

Kolejnym krokiem, który pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa w budynku będzie zatrudnienie wykwalifikowanych ochroniarzy. Pomogą też w kierowaniu ruchem, pobieraniu danych od odwiedzających gości i podejmą się interwencji w razie konieczności. W wielu przypadkach już sam widok ochroniarzy może podziałać uspokajająco na osobę, która np. chciałaby dostać się do firmy bez uprzedniego umówienia się. Doświadczeni pracownicy ochrony będą w stanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Inwestycja w taką długofalową współpracę przyniesie naprawdę wiele korzyści!

System monitoringu pomoże uzupełnić dotychczasowe rozwiązania

Nawet jeżeli wdrożysz już prezentowane wyżej rozwiązania, warto też zainwestować w system kamer, które będą obejmować strategiczne miejsca w budynku. Doświadczeni ochroniarze będą w stanie już na etapie oglądania takich nagrań wyłapać podejrzane zachowania. W przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów będą w stanie zawczasu zareagować. To jednak nie koniec zalet takiego monitoringu. W sytuacji, gdyby np. doszło do włamania i obezwładnienia pracownika ochrony przebywającego przy wejściu, osoba oglądająca materiał będzie w stanie sprawnie zareagować i wezwać odpowiednie służby.

Korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań

Podsumowując: jeżeli Twoim celem jest zapewnienie organizacji i bezpieczeństwa w budynku, koniecznie skorzystaj z zaprezentowanych wskazówek. Zastosowanie kołowrotów i bramek obrotowych, nawiązanie kooperacji z ochroniarzami i instalacja kamer, to wszystko stanowi podstawę działań, które powinny zostać przeprowadzone w trosce o zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa. To także wkład w lepszy wizerunek firmy. Od czego zaczniesz w pierwszej kolejności?