Zadbaj o prywatność gości w hotelu

Zadbaj o prywatność gości w hotelu

Hotel to miejsce, w którym goście powinni czuć się jak w domu. Mimo zazwyczaj krótkich pobytów taka przestrzeń powinna zapewnić swoim pensjonariuszom wysoki komfort i poczucie bezpieczeństwa. Istnieje kilka elementów, które pozwolą zapewnić Twoim gościom prywatność, dzięki czemu będą chcieli wracać i polecać takie miejsce innym.

Przygotuj zawieszki na klamkę

Bardzo charakterystycznym elementem wyposażenia pokoi hotelowych są zawieszki na klamkę. Dzięki temu goście mają możliwość przekazania personelowi pensjonatu ważne informacje. Druk zawieszek to niewielki koszt, jaki trzeba przeznaczyć, aby móc zapewnić swoim odwiedzającym prywatność. Najlepiej przygotować zawieszkę w kolorystyce nawiązującej do hotelu, można na niej umieścić również logo. Jeśli chodzi o informacje, jakie powinny być na niej zawarte, to warto wykorzystać treść „proszę nie przeszkadzać” lub „proszę posprzątać pokój”, dzięki nim oczekiwania Twoich gości zostaną spełnione.

Zadbaj o klarowne informacje

Warto przygotować dla gości biuletyn informacyjny ze wszystkimi ważnymi kwestiami, dotyczącymi godzin posiłków, dodatkowych atrakcji w hotelu, czasu sprzątania pokoi oraz ciszy nocnej. Z racji tego, że taki dokument będzie przeglądało wiele osób, dobrze jest zabrać o solidne wykonanie. Kluczowe informacje najlepiej umieścić w twardej oprawie, która zapewni trwałość i nienaganny wygląd, nawet przy długim czasie użytkowania. Na ozdobienie i wykończenie takiego dokumentu idealnie sprawdzą się kapitałki introligatorskie, które zadbają o elegancki wygląd. Co więcej, ten element również można kolorystycznie dopasować do wnętrza pokoju lub kolorów charakterystycznych i związanych z hotelem. Dzięki tak sporządzonemu biuletynowi, goście nie będą zaskoczeni w kwestii panujących zwyczajów.

Pamiętaj o elementach wystroju

Prywatność dla gości można zapewnić, decydując się również na konkretne elementy wystroju wnętrza. Na pewno warto pamiętać o roletach lub zasłonach, które nie przepuszczają światła i zrobione są z grubego materiału. Pozwoli to na ochronę okien, które często skupiają oko ciekawskich, zwłaszcza wieczorną porą, gdy w pokoju hotelowym zapalone jest światło. Poczucie bezpieczeństwa zapewni również zamontowanie i udostępnienie sejfu. Takie rozwiązanie będzie dobre dla osób, które obawiają się o drogocenne rzeczy, jak biżuteria, czy pieniądze. Kolejnym elementem, o który warto zadbać to solidne, wysokiej jakości drzwi, które dadzą poczucie bezpieczeństwa dla wynajmujących.