Wyjazd na stok narciarski – co warto ze sobą zabrać?

Wyjazd na stok narciarski – co warto ze sobą zabrać?

Wielu z nas uda się już niebawem na ferie. Zima to piękna pora roku, więc bez wątpienia warto spędzić ją aktywnie np. szusując po trasach narciarskich lub uprawiając inne sporty zimowe. Jedno jest pewne, nie zamierzamy tego czasu przeleżeć przed telewizorem. Choć za oknem niskie temperatury, my się nie boimy, bo do zimy zamierzamy się przygotować. No właśnie, jak to zrobić? Co warto zabrać ze sobą na ferie? Podpowiadamy!

Aparat fotograficzny - stwórz relację z podróży

Zimie towarzyszą bajeczne widoki. Ulice i domy pokryte są białym puchem, a co dopiero czeka nas w górach? Piękne krajobrazy na pewno warto uwieczniać na zdjęciach. Na wyjazd zabierzmy ze sobą coś więcej, niż tylko smartfona. Dla amatorów fotografii polecamy prosty aparat cyfrowy. To urządzenie o nieskomplikowanej technologii jest lekkie i małe, więc świetnie sprawdzi się podczas takiego wyjazdu. Dla miłośników sportów kamera gopro będzie idealna.  Miniaturowe urządzenie możemy przyczepić do kasku lub deski snowboardowej i uwieczniać nasze sportowe wyczyny. Kamera posiada wodoszczelną obudowę, więc bez wątpienia jest to najlepszy wybór na tego typu wyjazd. GoPro nie dość, że robi wysokiej jakości filmy to zdjęcia też potrafią zrobić ogromne wrażenie.

Odpowiedni ubiór to ‘must have’ wyjazdu

Zimowy wyjazd będzie udany pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujemy. Odzież i obuwie to bardzo ważna kwestia, której nie możemy lekceważyć. Niskie temperatury, ciągłe opady śniegu i silne wiatry, mogą dać nam w kość i z wyjazdu zamiast wypoczęci i szczęśliwi, wrócimy z grypą i gorączką. Gdy zamierzamy czas spędzać na stokach narciarskich, pamiętajmy o profesjonalnym ubiorze oraz kasku. Nawet skarpetki powinny być odpowiednie, a nie zwykłe sportowe. Oczywiście warto mieć ze sobą zapasowe ubrania, które założymy, gdy nam przemokną.

Aktywna, bezpieczna zima!

Zimą nie jest trudno o wypadki. To wymagająca pora roku, która również od nas wymaga rozsądku w wielu sytuacjach. Dlatego z jej uroków powinniśmy korzystać z głową. Na wyjazd na ferie powinniśmy rozpocząć przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem, by o niczym nie zapomnieć i zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy. Ubiór, ale i apteczka z podstawowymi lekami to podstawa, zwłaszcza jeżeli wybieramy się za granice, gdzie leki np. są o wiele droższe.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zapraszamy do zapoznania się z naszym portalem internetowym, gdzie znajdziecie wiele informacji i ciekawostek.