Wprowadź środki bezpieczeństwa do swojej firmy

Wprowadź środki bezpieczeństwa do swojej firmy

Każda firma, niezależnie od wielkości musi zadbać o środki bezpieczeństwa, które ochronią nie tylko pracowników, ale również magazynowane dokumenty i przetwarzane dane. Warto pomyśleć o wprowadzeniu do firmy systemów ostrożności w postaci kontroli wchodzących i wychodzących osób. Należy ustalić też jasno określone zasady funkcjonowania w firmie i dbać o ich przestrzeganie.

Identyfikatory

W calu zapewnienia bezpieczeństwa w firmie, warto wyposażyć pracowników w identyfikatory. Oczywiście nie muszą zawierać wrażliwych informacji, które spotkałyby się ze sprzeciwem ze strony personelu. Jednak na plakietce powinno znajdować się zdjęcie oraz imię. Te dwie cechy będą najbardziej uniwersalne jednak, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, dobrze jest zdecydować się na umieszczenie kilku innych szczegółów. Można wpisać obejmowane przez pracownika stanowisko, dział, w którym pracuje, dane przełożonego lub zastosować jakiś indywidualny kod liczbowy lub kreskowy, który będzie odpowiedzialny za przekazanie ważnych informacji specjalnym urządzeniom.

Bramki obrotowe

Im większa liczba pracowników, to sprawowanie kontroli nad tym, kto wchodzi do firmy i z niej wychodzi, jest proporcjonalnie bardziej wymagające. Bardzo prosta w użyciu, a jednocześnie efektywna będzie bramka obrotowa, która zadba o kontrolowany ruch w firmie. Warto wybrać produkt wysokiej jakości od renomowanego dostawcy, aby poziom bezpieczeństwa był na bardzo wysokim poziomie. Do odblokowania ramion takiej bramki można wykorzystać wcześniej wspomniane identyfikatory, które po przyłożeniu do urządzenia umożliwią przejście na drugą stronę. Takie rozwiązanie nie pozwoli przedostać się do biura nieuprawnionej osobie, która mogłaby wyrządzić wiele szkód przedsiębiorstwu.

Alarm w biurze

Warto ustalić również wspólnie z pracownikami zasady korzystania z biura. Określenie, w jakich godzinach personel może przebywać w budynku, pozwoli na wprowadzenie zasad bezpieczeństwa. Osoba, która pojawi się poza wyznaczonym czasem, powinna być słusznie traktowana jako zagrożenie dla firmy i znajdujących się tam dokumentów. Inwestycja w firmę ochroniarką oraz alarm, który w razie potrzeby poinformuje służby o konieczności interwencji, jest sprawdzonym przepisem na ochronę przedsiębiorstwa. Każdorazowe odstępstwa od ustalonych godzin pracy, na przykład ze względu na konieczność wzięcia nadgodzin, powinny być zgłaszane do ochrony, która bez problemu zaktualizuje otrzymany grafik. Nie należy lekceważyć niebezpieczeństwa, które może zaszkodzić prowadzeniu biznesu.