Rozwiązania dedykowane restauracji

Rozwiązania dedykowane restauracji

Otwarcie restauracji już samo w sobie jest wyzwaniem, przysparzającym dużo nowych obowiązków. Właśnie dlatego chcielibyśmy się nieco odciążyć i pokazać Ci rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w Twoim lokalu. Być może jedne z nich znałeś, drugie dopiero poznasz. Jesteśmy jednak przekonani, że będziesz zadowolony z danych opcji i wykorzystasz je rzeczywiście w swoim punkcie gastronomicznym.

Najpierw zacznijmy od kas fiskalnych

Dzięki nim możemy w ogóle sprzedawać i rejestrować sprzedaż. Profesjonalne kasy fiskalne Poznań sprawiają, że możesz bez większych problemów raportować sprzedaż w lokalu. Zresztą, jest to niezbędna i obowiązkowa procedura, dlatego już dużo wcześniej warto zaopatrzyć się w kasę i dopilnować wszelkich formalności. Dopiero wtedy możemy być spokojni o nasze miejsce. Nie mamy wątpliwości, że dobre kasy fiskalne kosztują odrobinę więcej, ale też starczają na długi czas. Poza tym firma, u której kupujesz dany sprzęt powinna także w razie potrzeby go serwisować. Regularna kontrola pozwala też na sprawdzenie stanu kasy i wyłapania ewentualnych błędów czy nieścisłości. Dobrze jest mieć więc w zapasie tak zwaną kasę zapasową. Dzięki niej w razie awarii, sprzedaż nie legnie w gruzach, a ulegnie tylko drobnemu opóźnieniu.

Sięgnij również po system sprzedażowy

Niezwykle popularną opcją jest obecnie system sprzedażowy POS. Dzięki niemu możesz sprawnie sprzedawać dania w restauracji, przydzielać konkretne stoliki czy przyjmować zamówienia online. Kompleksowy system owocuje tym, że nie musisz martwić się praktycznie o nic. Do tego integracja z portalami, pośredniczącymi w zamówieniach. Czego tak właściwie chcieć więcej? Dobry system POS ulega licznym aktualizacjom, za które nie musisz płacić. Najlepszą opcją jest oczywiście abonament roczny, ale wiele firm wybiera też system miesięczny, który na początek jest też zdecydowanie bezpieczniejszy. Otrzymasz więc bezsprzeczną wygodę za niewielką cenę. Zresztą, co tu więcej mówić, po prostu sprawdź sam.

Może tak regularna muzyka na żywo?

Wprowadź do lokalu odpowiednią muzykę na żywo, a stworzysz niezjednany klimat. Oczywiście musisz dopasować ją do charakteru restauracji, żeby taka muzyka miała rzeczywiście sens. Przykładowo, jeżeli posiadasz elegancką restaurację, dobrze byłoby zatrudnić kogoś, kto utrzyma ton muzyki klasycznej poprzez grę na fortepianie czy skrzypcach. Poszukaj w swojej okolicy uzdolnionych osób, a te z pewnością odwdzięczą Ci się pięknymi, różnorodnymi koncertami pełnymi cudownych, niezapomnianych wrażeń.