Propozycje warsztatowe dla dyrektorów szkół podstawowych

Propozycje warsztatowe dla dyrektorów szkół podstawowych

Warsztaty dla dzieciaków to coś, o czym powinien pomyśleć każdy dyrektor szkoły. W końcu chcemy, aby dzieciaki rozwijały się na różne sposoby. Ważne jest ich zaangażowanie, ale przede wszystkim zaangażowanie dobrego prowadzącego. Warto więc zastanowić się nad konkretną ofertą warsztatową. Dzisiaj chcemy zaprezentować Ci kilka propozycji, które naszym zdaniem są warte rozważenia i zdecydowanie zainteresują maluchy.

Poznaj zajęcia z programowania

Najpierw chcemy zaprezentować Ci coś całkowicie innowacyjnego, a mianowicie zajęcia lego education Poznań. To zajęcia z...programowania! Doskonale rozumiemy, że może to wywołać niemały szok. W końcu jak mogłoby być możliwe, by uczyć małych dzieci programowania? No właśnie, należy więc przekazać bardziej skomplikowaną wiedzę w prosty sposób. Od tego mamy doskonałych dydaktyków, którzy bez wątpienia ułatwią to zadanie i uczynią proces przyjemnym. To nieustanna nauka przez zabawę. Nie znajdziemy tam przepisywania z tablic, trudnych formułek. Dzieci muszą zbudować z klocków lego robota, którego następnie zaprogramują. Do tego muszą pracować w grupach, czyli ćwiczą umiejętności sprawnej oraz skutecznej współpracy. Takie doświadczenie jest z pewnością wyjątkowo cenne na przyszłość.

Do tego lekcje pływania

Zajęcia pływackie doskonale rozwijają sprawność ruchową dzieciaków. Poza tym umiejętność pływania jest bardzo ważna i przydatna w życiu. Nigdy nie wiadomo jak bardzo nam się przyda w przyszłości. Dzięki temu możemy swobodnie pływać w basenie, morzu czy oceanie. Każda z opcji jest dla nas dostępna. Ponadto dzieciaki przeważnie uczestniczą w zawodach pływackich, dzięki czemu nabywają choćby określoną technikę pływania. Zaufaj nam, że nie trzeba dużo, by móc sprawić, że dziecko będzie zadowolone. Warto więc mieć na uwadze potrzeby maluchów i słuchać ich skonkretyzowanych potrzeb. Nie pomijaj tego faktu i zaangażuj doświadczonych ratowników lub trenerów, aby dzieci mogły swobodnie brać udział we wszystkich zajęciach.

Nie moglibyśmy pominąć warsztatów tanecznych

Dzieciaki niejednokrotnie uwielbiają tańczyć i generalnie ruszać się. Jednak trzeba im to zaprezentować w odpowiedni sposób, aby nie mogły się po prostu przez to zrazić. Chcemy zarazić ich tańcem, a nie sprawić, że będą nienawidzić tej aktywności. Pamiętaj o tym podczas organizacji tych zajęć. Wtedy na pewno dzieciaki nie będą zawiedzione. Wystarczy prowadzący z odpowiednim podejściem, by każdy chciał rzeczywiście uczestniczyć w danej formie aktywności. Miej to ciągle na uwadze!