Polska bezgotówkowa, nowoczesne kasy fiskalne i tanie panele słoneczne - biznesowy FLESZ

Polska bezgotówkowa, nowoczesne kasy fiskalne i tanie panele słoneczne - biznesowy FLESZ

W naszym biznesowym FLESZU przyglądamy się popularności bezgotówkowych transakcji, nowoczesnym kasą fiskalnym i tanim panelom słonecznym. Zajrzyj do naszego artykułu już teraz!

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze

Płatności bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne, a wygoda płacenia za towary i usługi za pośrednictwem inteligentnych urządzeń, czy aplikacji jest coraz większa. Nie da się zaprzeczyć atrakcyjności i prostocie, jaką daje zwykłe machnięcie kartą lub naciśnięcie przycisku na telefonie.

Pod pewnymi względami transakcje bezgotówkowe stanowią ulepszenie w stosunku do swoich poprzedników: są szybsze, wygodniejsze i łatwiejsze do śledzenia nawyków wydatkowych. Ale są też wady. Płatności bezgotówkowe mogą wywołać poczucie naruszenia prywatności, ponieważ każda transakcja jest śledzona i monitorowana przez banki lub firmy obsługujące karty kredytowe.

Gołym okiem jednak widać, że plusy tego rozwiązania dużo lepiej działają na konsumentów niż potencjalne wady płatności bezgotówkowych.

Nowoczesne kasy fiskalne - coś więcej niż tylko miejsce do generowania paragonów!

Kasa fiskalna jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym sklepie detalicznym. To na nią nabijane są produkty i za jej pośrednictwem sprzedawca wystawia wymagany prawnie paragon. Jak jednak przekonują osoby sprzedające kasy fiskalne Poznań, tego rodzaju urządzenia mogą spełniać znacznie więcej funkcji.

Dzięki nowoczesnej kasie fiskalnej można śledzić dzienną sprzedaż, obliczać prowizje i uzupełniać zapasy towarów. Stanowią więc prawdziwe centrum dowodzenia każdego sklepu.

Najtańsze panele fotowoltaiczne w historii

Dzięki globalnej nadpodaży i ostrej konkurencji na rynku cena paneli fotowoltaicznych spadła o ponad 80% w ciągu zaledwie dwóch lat. Spadek ten przewyższył nawet najbardziej optymistyczne szacunki obserwatorów branży, dzięki czemu obecnie obserwujemy najtańsze panele słoneczne w historii.

Za obniżenie cen ogniw fotowoltaicznych odpowiada kilka kluczowych czynników: po pierwsze, producenci wytwarzają więcej paneli niż kiedykolwiek wcześniej - rosnący popyt na całym świecie powoduje zwiększenie mocy produkcyjnych. Po drugie, ekonomia skali obniża koszty produkcji; firmy produkujące dziesiątki tysięcy lub setki tysięcy paneli mogą rozłożyć koszty ogólne na większą bazę.

Wreszcie, firmy przenoszą produkcję za granicę, aby skorzystać z tańszej siły roboczej i tańszych części (takich jak szkło i aluminium). W rezultacie Chiny stały się największym producentem paneli słonecznych na świecie.