Organizacja wesela

Organizacja wesela

Najpiękniejszy dzień w życiu pary młodej powinien zostać przygotowany w taki sposób, aby jak najwięcej osób było zadowolonych. Nie da się uszczęśliwić wszystkich gości, jednak poprzez zastosowanie kilku prostych trików można wywołać przynajmniej uśmiech na ich twarzy. Chociaż wesele to przede wszystkim święto żony i męża, to jednak radość ich bliskich także ma znaczenie.

Oznakowanie stolików

W filmach i komediach romantycznych właśnie te sceny wywołują najwięcej konsternacji podczas planowania, a przed telewizorem dużo śmiechu wśród oglądających. Prawda jest jednak taka, że czeka to absolutnie każdego. Nie da się ukryć, że idealne rozsadzenie kilkudziesięciu lub kilkuset osób jest praktycznie niemożliwe. Zawsze ktoś będzie siedział blisko nielubianej kuzynki czy też wujka, z którym parę lat wcześniej doszło do szarpaniny. Po odpowiednim ułożeniu gości można przejść do nieco przyjemniejszych rzeczy. Każdy z nich może dostać specjalną karteczkę z imieniem oraz podziękowaniami za przybycie. Pomoże w tym druk zawieszek, które można powiesić tuż przy krzesłach dla swoich gości.

Od serca od przyjaciół

Chociaż samo pismo tradycyjne zanika, to jednak podczas wesela księga gości jest jednym z obowiązkowych elementów. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której podchodzimy do laptopa lub tabletu i wypisujemy podziękowania lub życzenia w formie cyfrowej. Z pewnością przyszłe pokolenia będą miały takie rozwiązanie na swoich weselach, aczkolwiek na razie można to traktować jako formę ciekawostki. W księdze gości wpisujemy to, co leży nam najbardziej na sercu i chcemy przekazać swoim bliskim. W jaki sposób powinna być przygotowana taka księga? Aby podkreślić jej znaczenie, można dostosować do niej kapitałki introligatorskie w ulubionych kolorach pary młodej. Proste rozwiązanie, które może ucieszyć męża oraz żonę.

Redukcja listy gości

Samo rozsadzenie gości przy stołach czasami jest jednak znacznie prostsze, niż ich wybór. Osoby zamożne absolutnie nie mają takiego problemu jak kwestie finansowe przy okazji wesela. Nie da się jednak ukryć, że koszt takiej imprezy może przerazić wiele osób, które swoje marzenia o idealnym przyjęciu muszą nieco stonować racjonalizmem oraz stanem swojego konta. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad tym, do kogo wysłać zaproszenia ślubne. Może to spowodować bardzo dużo konfliktów wśród tych członków rodziny czy znajomych, którzy nie zostali zaproszeni. Trzeba jednak pamiętać, że to para młoda ma się najlepiej bawić podczas tego wydarzenia i nie warto zapraszać kogoś na siłę.