Ochrona firmy przed nieproszonymi gośćmi

Ochrona firmy przed nieproszonymi gośćmi

Nieodpowiednio zabezpieczony budynek firmy może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych skutków. Brak ochrony w jakiejkolwiek postaci może zachęcić osoby do podjęcia próby wtargnięcia i wyniesienia ważnych dokumentów oraz wartościowego sprzętu. Taka sytuacja nie tylko wpłynie na straty materialne firmy, ale również naruszy wizerunek firmy. Sprawdź, jak nie dopuścić do takiej sytuacji i wprowadzić ochronę do firmy.

Fizyczne środki ochrony

Wprowadzenie środków ochrony w firmie, których celem jest kontrola i ograniczenie dostępu do przestrzeni, to doskonały sposób, aby uchronić przedsiębiorstwo od strat na wielu poziomach. Zamontowana bramka obrotowa to element wyposażenia, który ułatwi monitorowanie osób przebywających na terenie zakładu, a jednoczenie nie pozwoli na przedostanie się osób niepowołanych. Działanie takiej bramki może być koordynowane przez pracowników lub użycie zbliżeniowych kart. Identyfikatory, które umożliwiają dostęp do różnych części budynku to również dobry sposób na zabezpieczenie firmy przed intruzami.

Wykwalifikowany personel

Dodatkową ochronę dla bezpieczeństwa firmy mogą stanowić wykwalifikowani pracownicy. Taki personel będzie stał na straży przed głównym wejściem do budynku lub wewnątrz, w siedzibie przedsiębiorstwa. Ochrona to pierwsza bariera, z którą osoby wchodzące do firmy będą miały styczność, często na tyle skuteczną, aby nieproszeni goście nie podjęli próby wejścia, które może być tragiczne w skutkach. Należy ustalić konkretne warunki i obowiązujące procedury, aby były jednakowo przestrzegane przez wszystkich pracowników, nie tylko ochrony, ale i tych pracujących w biurze. Dzięki temu, funkcjonowanie takiego stanowiska będzie ujednolicone i łatwiej uda się rozpoznać, kiedy ktoś będzie chciał postąpić niezgodnie z obowiązującymi praktykami.

Zdecyduj się na monitoring

Dodatkowym czynnikiem, który może ochronić firmę przed wtargnięciem nieupoważnionych osób, jest zamontowany monitoring. Warto umieścić kamery na zewnątrz budynku, będzie to wyraźna informacja dla wszystkich, że budynek jest na bieżąco monitorowany, a właściciel dba o bezpieczeństwo. Miejsca, o których również nie można zapomnieć to wejście do przedsiębiorstwa oraz pokoje, gdzie przechowywane są wrażliwe dane i dokumenty. W razie kłopotliwej sytuacji pozwoli to na szybkie ustalenie przebiegu zdarzenia, a nagranie będzie stanowiło obiektywny dowód w sprawie. Zastosowanie wszystkich trzech środków ochrony, zdecydowanie wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa w firmie.