Obsługa lekarska w Polsce

Obsługa lekarska w Polsce

Ostatnie kilkanaście miesięcy bardzo dobitnie pokazało, jak ważne i istotne z perspektywy każdego mieszkańca naszego kraju jest wsparcie ze strony służby zdrowia. Wiele osób miało utrudnione zadanie nie tylko poprzez objawy bezpośrednio związane z pandemią, ale również na skutek innych, pozornie niezwiązanych ze sobą chorób lub urazów.

Organizacja pracy

Z tego powodu do każdego punktu medycznego tworzyły się ogromne kolejki, przez które wielu lekarzy musiało pracować niemal siedemdziesiąt godzin w każdym tygodniu, bez możliwości wytchnienia w postaci chociażby kilkudniowego urlopu. Właśnie z tego powodu służby zdrowia powinny zwrócić szczególną uwagę na aplikacje, systemy lub programy takie jak Comarch MedNote. To właśnie dzięki nim znacznie łatwiej można zarządzać zarówno grupą pacjentów oraz osobami, które dopiero chcą się zapisać. Stanowi on doskonałą bazę danych, dzięki czemu każda wizyta zostanie ograniczona do minimum, bez konieczności zbędnego tracenia czasu na wszelkiego rodzaju wyszukiwania teczek rodzinnych lub innych kwestii zupełnie niezwiązanych z leczeniem pacjenta.

Wszystko w przestrzeni online

Coraz większa liczba osób, także ze starszego pokolenia, ochoczo korzysta z dobrodziejstw, które oferuje nam każdego dnia internet. Wiele godzin spędzonych na przeglądaniu mediów społecznościowych, oglądaniu filmów i seriali oraz kontakcie z rodziną i przyjaciółmi to rzeczywistość każdego z nas. Dlaczego tego nie wykorzystać? Wystarczy, aby lekarze i właściciele prywatnych placówek poświęcili część swoich funduszy przeznaczonych na rozwój na tworzenie stron internetowych. Śląsk, Podlasie, Wielkopolska - w wielu regionach naszego kraju takie rozwiązanie przyjęłoby się bardzo pozytywnie. Obsługa na recepcji funkcjonowałaby znacznie szybciej i lepiej, gdyby zamiast konieczności odbierania wielu telefonów mogła potwierdzać wizyty tylko i wyłącznie za pomocą jednego przycisku.

Malejąca liczba lekarzy

Oczywiście nie bez znaczenia jest również postawa osób rządzących wobec adeptów podążających drogą Hipokratesa. Bardzo długie lata tułaczki do odpowiednich zarobków poprzez rygorystyczne podejście przełożonych oraz prowadzących niepozwalające nawet na najmniejszy błąd wymaga nie tylko ogromnego szacunku, ale również docenienia w postaci odpowiednio wysokiego wynagrodzenia. W Polsce od wielu lat mierzymy się z pewnym exodusem młodych lekarzy, których obecnie na terenie naszego kraju bardzo brakuje. Warto zastanowić się nad tą kwestią, ponieważ zdrowie obywateli stanowi najwyższą wartość.