Nowe sposoby prowadzenia biznesu

Nowe sposoby prowadzenia biznesu

Ostatnie kilkanaście miesięcy odcisnęło bardzo wyraźne piętno na naszym funkcjonowaniu. Mowa tutaj nie tylko o ograniczonych zasobach finansowych oraz możliwościach spędzania czasu, ale również sposobach zarabiania pieniędzy. Wiele branż postanowiło na całkowitą zmianę tradycyjnych rozwiązań i zaimplementowało nowe, które doskonale dopasowują się do obecnych czasów.

Profilaktyka na pierwszym miejscu

Trudno nie zauważyć, które branże najlepiej poradziły sobie w czasie pandemii. Marketing farmaceutyczny wykonał fenomenalną pracę, dzięki czemu ludzie chętni do zgłębiania tajemnic swojego ciała są znacznie bardziej świadomi i zdają sobie sprawę z czyhających zagrożeń dla ich zdrowia. Z każdego nośnika danych - internet, telewizja, czy nawet tradycyjne bilboardy w miastach - otrzymujemy mnóstwo informacji na temat potencjalnych chorób oraz sposobów, w jaki możemy je przezwyciężyć. Oczywiście należy pamiętać, że chociaż siła perswazji jest bardzo duża, każdy zakup leków oraz innych środków profilaktycznych powinien być naszą indywidualną decyzją.

Sposoby przechowywania danych

Informacja stanowi jedną z najcenniejszych wartości w dzisiejszych czasach. Czasami zdarza się, że za odpowiednie know-how wielkie korporacje działające na światowych rynkach są w stanie zapłacić astronomiczne pieniądze. Ze względu na ograniczony kontakt trzeba było jeszcze bardziej spopularyzować najnowszy sposób przechowywania danych, jakim jest chmura. Comarch to jeden z potentatów na rynku polskim, ale również europejskim w tym zakresie. Jeżeli chcemy zabezpieczyć swoje wrażliwe informacje, a jednocześnie ograniczyć przestrzeń i finanse, warto zainteresować się właśnie takim rozwiązaniem. Jego największą zaletą, oprócz bezpieczeństwa, jest nieograniczona przestrzeń, ponieważ chmura znajduje się w przestrzeni online.

Z każdego miejsca na świecie

Z perspektywy pracodawców szczęście w nieszczęściu, że tak trudna sytuacja na całym świecie wydarzyła się przy tak rozwiniętej technologii. Dzięki szerokopasmowemu internetowi oraz możliwości przenoszenia służbowych komputerów do domów, możemy pracować zdalnie bez konieczności jechania do biura. Wystarczy tylko otworzyć laptopa, zaparzyć sobie kawę w ulubionym kubku i gotowe! Eleganckie buty lądują wtedy w szafie, a w ich miejsce na nogach pojawiają się ulubione kapcie. Wyjazd o 8 rano samochodem lub walka o miejsce siedzące w autobusie zmienia się na kolejne przeciągnięcie się w łóżku. Praca zdalna z perspektywy pracownika ma mnóstwo zalet, jeżeli umiemy się sami zorganizować.