Najważniejsza impreza sportowa w tym roku

Najważniejsza impreza sportowa w tym roku

Mistrzostwa Świata w Katarze dobiegły końca. Trzydzieści dwie najlepsze reprezentacje na świecie walczyły o to, aby pod koniec grudnia zwyciężyć w meczu finałowym i podnieść Puchar Świata. Pomimo wcześniejszych dyskusji na temat sensu rozgrywania tych zawodów w tym miejscu oraz terminie, wielu kibiców pozytywnie wspomina ten czas.

Najpiękniejsze momenty

Piłka nożna nie musi wcale być sportem, który najlepiej oglądać przez bite 90 minut. W wielu przypadkach mamy do czynienia z mało interesującymi meczami, posiadającymi w zanadrzu zaledwie kilka zapadających w pamięć obrazków. I właśnie te ujęcia należy uchwycić, aby móc budować pozycję futbolu na świecie. Dlatego profesjonaliści z całego świata zabierają swoje aparaty fotograficzne, aby móc relacjonować najważniejsze momenty z każdego Mundialu. W dzisiejszych czasach oczywiście nie tylko fotografie budują narrację. Warto również wspomnieć o filmach, które stają się viralami. Te krótkie, kilkunastosekundowe treści rozprowadzane są po mediach społecznościowych z prędkością światła i przyciągają milionową widownię każdego dnia.

Najlepszy w historii

Po wielu latach w końcu mu się udało. Leo Messi miał w swojej kolekcji wszystkie możliwe nagrody do zdobycia. Dotyczy to zarówno osiągnięć drużynowych, jak i indywidualnych. Zostało mu tylko jedno - Puchar Świata. Za piątym razem mu się to udało. W końcu, po szesnastu latach niepowodzeń w narodowych barwach, Argentyńczyk wzniósł trofeum dla najlepszej drużyny globu. Messi w sposób spektakularny zaprezentował się na tym czempionacie - do sześciu goli dorzucił dwie asysty, czym zapracował sobie na tytuł najlepszego gracza tegorocznych Mistrzostw.

Największa kompromitacja

Trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz został nominowany w zaszczytnym gronie dwudziestu najlepszych szkoleniowców roku. Patrząc tylko i wyłącznie na suche wyniki, trudno się nie zgodzić z takim stanem rzeczy. W końcu Polska po raz pierwszy od trzydziestu sześciu lat potrafiła wyjść z grupy na Mundialu, a dodatkowo zaprezentowała się z zaskakująco dobrej strony przeciwko Francuzom w dalszej fazie. Wydarzenia boiskowe zostały jednak przysłonięte przez to, co działo się za kulisami. Beznadziejna atmosfera w drużynie została nagłośniona przez dziennikarzy, a sami piłkarze czy osoby ze związku nie są w stanie w żadnym stopniu się do niej ustosunkować. W efekcie reprezentacja po raz kolejny musi szukać nowego trenera, który poprowadzi ją w najbliższych spotkaniach.