Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Rower to idealny środek transportu, który pozwala nam nie tylko poruszać się z punktu A do punktu B, ale także odkrywać nowe miejsca i delektować się pięknem otaczającej nas przyrody. Zwłaszcza latem, kiedy pogoda nas rozpieszcza, warto udać się w podróż na dwóch kółkach. Polska, ze swoimi malowniczymi krajobrazami i różnorodnością terenów, oferuje wiele wspaniałych tras rowerowych dla entuzjastów tego sportu. Jeżeli szukasz miejsc, w które warto się wybrać, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

Trasy rowerowe dla zaawansowanych

Jeżeli rower to Twoja pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu, koniecznie wybierz się w trasę rowerową, Green Velo, która prowadzi przez pięć województw. Obejmuje ona piękną północno-wschodnią część kraju, przechodząc przez dziewicze lasy, urokliwe jeziora, malownicze wsie i zabytkowe miasta. To wymagający odcinek, który ma około 2000 km. Podczas jazdy rowerem po tej trasie możesz podziwiać bogactwo przyrody, spotkać lokalną ludność i delektować się regionalną kuchnią. Warto zatrzymać się na jednym z kempingów na trasie, rozłożyć namiot i cieszyć się otoczeniem natury.

Trasy rowerowe dla amatorów

Powyższa trasa zdecydowanie polecana jest dla osób, które często podróżują rowerem i nie boją się wyzwań. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę na dwóch kółkach, warto wybrać krótszy i mniej wymagający szlak. Ciekawą propozycją jest trasa prowadząca z Krakowa do Tyńca, wzdłuż rzeki Wisły, to przyjemny odcinek na jednodniową wycieczkę z centrum miasta. Jeśli preferujesz wycieczki po jeziorach i pięknych krajobrazach, Mazury będą dla Ciebie doskonałą destynacją. Znajdziemy tu wiele pięknych tras rowerowych w otoczeniu natury i bajecznych jezior. Jeżeli marzysz o wycieczce nad morze, Półwysep Helski to idealne miejsce dla Ciebie. Trasy rowerowe prowadzą zarówno wzdłuż morza, jak i przez malownicze lasy i wsie. Na trasie możesz odwiedzić wiele nadmorskich miejscowości, które słyną z bogatej historii, restauracji z widokiem na morze i wielu atrakcji.

Jak przygotować się w podróż rowerem?

Podróżowanie rowerem to świetny sposób na tanią i pełną przygód wycieczkę, jednak do wyprawy warto odpowiednio się przygotować. Należy sprawdzić stan techniczny roweru I zadbać o oświetlenie, by być widocznym na trasie. Tegoroczne lato jest bardzo upalne, więc pamiętajmy o kremach z filtrem, okularach przeciwsłonecznych i czapce z daszkiem. Weźmy ze sobą aparat cyfrowy, by móc uwieczniać krajobrazy i niezwykłe chwile. Ciekawą opcją jest również kamera gopro, którą możemy przymocować do kasku i uwieczniać przebytą trasę.