Łatwe i przyjemne wizyty u lekarza

Łatwe i przyjemne wizyty u lekarza

Jeszcze kilka lat temu umawianie się na kontrolne badania do lekarza rodzinnego graniczyło z cudem, albo z czekaniem kilka tygodni. W dzisiejszych czasach znacznie łatwiej dostać się i umówić na wizytę do doktora. Wszystko to dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu technologii, aby służba zdrowia mogła jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki.

Aplikacje dla lekarzy

Każdy z nas korzysta z aplikacji. W życiu prywatnym regularnie siadamy do telefonu, aby sprawdzić wszystkie media społecznościowe, uczyć się nowych języków, czy też przeglądać najważniejsze informacje. Oczywiście w pracy również korzystamy z wielu ułatwień, dzięki którym wykonujemy swoje obowiązki znacznie szybciej i znacznie efektywniej. Osoby tworzące teksty mają specjalne programy, a księgowi arkusze kalkulacyjne. Posługiwanie się nimi wymaga trochę pracy, jednak już po jakimś czasie można bez żadnego problemu się do nich przystosować. Analogicznie wygląda sytuacja z systemem Comarch MedNote dla lekarzy. Nie tylko daje to możliwość łatwiejszego umawiania wizyt, ale również przede wszystkim dostęp do sprawnego przeglądania karty pacjentów.

Na przeciw technologii

Trudno przypomnieć sobie sytuację, w której dowiedzieliśmy się najnowszych informacji z gazet. Słowo pisane na papierze pozostaje niemal wyłącznie w formie publicystycznej. Podobnie wygląda sytuacja z informacjami dotyczącymi najważniejszych wydarzeń w najbliższej społeczności, w tym także lekarzy rodzinnych. Każda zmiana dyżurów powinna być zamieszczana nie tylko na drzwiach przychodni, ale również w internecie. Właśnie dlatego tak ważne dla publicznych placówek, jaką bez wątpienia jest przychodnia lekarska, jest tworzenie stron internetowych. Śląsk, Wielkopolska, Pomorze - w każdym regionie Polski także starsi ludzie coraz chętnie korzystają z technologicznych dobrodziejstw i potrzebują dostępu do takich informacji w formie online.

Nie tylko w internecie

Oczywiście niektóre dokumenty nie mogą być zachowane wyłącznie w przestrzeni online. Bardzo często dokumentacja przechowywana jest przez wiele lat, żeby w razie awarii był do niej łatwy dostęp. Takie procedury oraz przepisy formalne mają oczywiście dużo sensu. W takim wypadku przychodnia lub szpital powinny być również wyposażone w najwyższej jakości współpracę z partnerem, jakim jest drukarnia cyfrowa. Niektóre dokumenty muszą być wydrukowane z niemal chirurgiczną precyzją, przez co nie należy szukać dodatkowych oszczędności właśnie na sprzęcie służącym bardziej do spraw administracyjnych, aniżeli stricte związanych z leczeniem pacjentów.