Jesteś łowcą adrenaliny? Te sporty ekstremalne są dla Ciebie!

Jesteś łowcą adrenaliny? Te sporty ekstremalne są dla Ciebie!

Sporty ekstremalne od zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród osób, które uwielbiają dreszczyk emocji i adrenaliny. Tego typu sport jest przeznaczony przede wszystkim dla osób wytrzymałych fizycznie i odpornych na stres. Jednak są też takie dyscypliny, które świetnie sprawdzą się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem ekstremalnym.

Skoki na bungee

To jeden z najbardziej popularnych sportów ekstremalnych w Polsce i na świecie. Jest to także często popularny pomysł na prezent. To świetny pomysł dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem ekstremalnym i sprawdzić się w warunkach, w których adrenalina jest na wysokim poziomie. W Polsce znajdziemy wiele miejsc do uprawiania tego sportu, a skok zazwyczaj wykonuje się z dźwigu. Przed skokiem czeka nas małe szkolenie, a nad całym procesem czuwają profesjonalni skoczkowie. Ogromną zaletą jest fakt, że do sprzętu montowana jest kamera GoPro, która nagrywa nas od momentu wjazdu na szczyt dźwigu po sam skok. Film z tego wydarzenia staje się pamiątką na całe życie!

Spadochroniarstwo

Spadochroniarstwo również jest bardzo popularnym sportem ekstremalnym. Na skok ze spadochronem decydują się często osoby, które mają za sobą już skok na bungee i poszukują mocniejszych wrażeń. Skoki spadochronowe dostarczają nie tylko ogromnej dawki adrenaliny. To wspaniałe przeżycie, które pozwala zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości i doświadczyć poczucia wolności. Małe lotniska rozsiane po całej Polsce dają duży dostęp do tego typu rozrywki. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze spadochroniarstwem dostępne są tak zwane skoki tandemowe. Odbywają się one pod opieką instruktora. Uczestnicy zobowiązani są przejść jedynie małe szkolenie. Reszta jest w rękach specjalistów, a my możemy w pełni oddać się tej wspaniałej atrakcji. Skok w tandemie dzieli się na dwie części. Pierwsza, od razu po wyskoczeniu z samolotu to bezwładny lot, czyli najbardziej emocjonująca część skoku. Duga część, w której następuje otwarcie czaszy spadochronu to czas, w którym możemy podziwiać piękne widoki i skupić się na uczuciu euforii i wolności.

Wspinaczka

Wspinaczka jest sportem ekstremalnym, który jest popularny wśród osób aktywnych i wytrzymałych fizycznie. Polega na wspinaniu się bez specjalnej pomocy technologii. Tego typu sport jest także powszechny wśród miłośników gór. W Polsce jest wiele miejsc umożliwiających wspinaczkę, na przykład w Karkonoszach i Tatrach. Chcąc rozpocząć swoją przygodę z tym sportem ekstremalnym, warto zacząć od ścianki wspinaczkowej pod okiem specjalistów i z niezbędnym sprzętem asekuracyjnym.