Jak stać się częścią branży IT?
Praca w branży IT już od pewnego czasu przestaje być dostępna wyłącznie dla wybrańców. Postępujący rozwój technologiczny oraz nowe narzędzia zdobywania i pogłębiania wiedzy ułatwiają wkroczenie do tego ekscytującego świata. Zastanawiasz się nad tym, jak zrobić pierwszy krok? Zapraszamy do lektury!
Programowanie low code – idealne dla początkujących
Bardzo możliwe, że miałeś już w swoim życiu do czynienia z nauką podstaw jednego z języków, których używają programiści. Jeśli chciałbyś zrobić z niej użytek, zanim zdecydujesz, czy zamierzasz kontynuować tę przygodę, odpowiednim zajęciem będzie programowanie low code. To technika, w której wykorzystuje się jedynie niewielką ilość kodu, więc realizowane zadania są znacznie prostsze. Jednocześnie nie musisz martwić się, że grozi Ci stagnacja i niezbyt interesujące projekty. Pracując w ten sposób, będziesz w stanie tworzyć własne aplikacje oraz strony internetowe. Szybko się z tym uporasz, dlatego możliwe jest podejmowanie się sporej liczby, różnorodnych zleceń w krótkim czasie. Brzmi dobrze, prawda?
Streaming live, który ułatwia naukę
Chcesz się przebranżowić lub dopiero planujesz swoją zawodową przyszłość i nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z branżą IT? Spokojnie, również masz szansę na odniesienie sukcesu! Znakomitym pomysłem jest uczestnictwo w webinarze, podczas którego dowiesz się, na czym to wszystko polega. Gdy Ci się spodoba, rozważ zapisanie się na kurs. Streaming live pozwoli Ci to zrobić bez konieczności opuszczania własnego domu. Będziesz potrzebował jedynie urządzenia z dostępem do Internetu, wolnego czasu i motywacji. Ta forma kontaktu umożliwia bieżące wymienianie się spostrzeżeniami z osobą prowadzącą zajęcia, zgłaszanie ewentualnych problemów, czy dzielenie się efektami wykonywanych ćwiczeń. Wygodnie i skutecznie!
Tester JAVA jako jedna z możliwych ścieżek rozwoju kariery
Aby spełniać się w sektorze nowoczesnych technologii, nie musisz zostać programistą. Równie ciekawe stanowisko to tester JAVA. Będzie odpowiednim wyborem w przypadku osób, które czują, że nie odnajdą się w takim zajęciu jak tworzenie kodu, a jednocześnie dysponują analitycznym umysłem oraz rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi. Tutaj wyzwanie to sprawdzanie poprawności napisanych programów, stron www i aplikacji. Celem jest znalezienie usterek, zgłoszenie problemu tym, którzy są odpowiedzialni za jego rozwiązanie i w rezultacie – optymalizacja produktu. Jak widzisz, możliwości rozwijania się w świecie IT nie brakuje. Wybierz swoją drogę i wspinaj się po szczeblach kariery!