Jak przygotować się na ferie zimowe?

Jak przygotować się na ferie zimowe?

Zima to jedna z piękniejszych pór roku, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią nudy. To idealny moment, by wziąć urlop i ruszyć w góry. Snowboard, narty, czy wspinaczka górska to sporty, do których panują obecnie idealne warunki. Zima choć piękna to również bardzo wymagająca, dlatego na taki wyjazd musimy się odpowiednio przygotować. Co powinniśmy zabrać ze sobą na zimowy wyjazd? O czym szczególnie należy pamiętać? O naszych poradach przeczytacie w poniższym artykule!

Przywieź piękne zdjęcia z wyjazdu

Wyjazd na ferie to bardzo ekscytujący moment. Towarzyszyć nam będzie świetna zabawa i piękne widoczki. Takie chwile warto jest uwieczniać na zdjęciach. Dlatego aparaty fotograficzne na takich wyprawach to ‘must have’. Smartfon w niskich temperaturach może nie podołać zadaniu, dlatego warto wybrać chociażby prosty i amatorki aparat cyfrowy, którym będziemy robić zdjęcia podczas ferii. Takie modele z reguły są małe i lekkie, więc bez problemu możemy schować go do kieszeni lub zawiesić na szyi. To również propozycja dla osób, które  dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią i potrzebują prostego w obsłudze sprzętu. Wraz z aparatem warto zabrać ze sobą zapasowe baterie, ich żywotność zimą jest o wiele krótsza, niż w innych porach roku.

Czapka, szalik, rękawiczki - czyli odpowiedni ubiór

Zimą, zwłaszcza w górach panują bardzo wymagające warunki atmosferyczne.  Niskie temperatury, silne wiatry i opady śniegu mogą źle wpłynąć na kondycję naszego zdrowia, a przecież z ferii nie chcemy wrócić chorzy. Dlatego też do wyjazdu się przygotować i skompletować swoją garderobę, uwzględniając w niej  ciepłe i nieprzemakalne ubrania. Zapas zimowych skarpet, szalik, czapka, rękawiczki i wodoodporna kurtka to podstawa. Gdy zamierzamy czas spędzać na stokach narciarskich, również pamiętajmy o profesjonalnym stroju.

Zimą odkrywaj nowe miejsca!

Zimę możemy przeleżeć na kanapie, oglądając telewizje, przykryci ciepłym kocem lub spędzić ją aktywnie w otoczeniu natury. Tegoroczna zima jest naprawdę bajeczna i już dawno nie było tyle śniegu. Dlatego warto wyruszyć z domu, podróżować, odkrywać nowe miejsca, przebywać w otoczeniu przyrody i uprawiać sporty zimowe. Jest to bardzo wymagająca pora roku, na którą na pewno trzeba odpowiednio  się przygotować, ale gdy mamy odpowiedni ubiór, niestraszne nam mrozy i niskie temperatury.

Jeżeli spodobał Ci się powyższy artykuł, zapraszamy do zapoznania się z naszym portalem, gdzie znajdziecie masę inspiracji i ciekawostek!