Jak przygotować komputer dla wirtualnej asystentki?

Jak przygotować komputer dla wirtualnej asystentki?

Usługi wirtualnej asystentki wciąż zyskują na popularności, głównie za sprawą pandemicznej rzeczywistości i decyzji wielu firm o całkowitym przejściu w tryb pracy zdalnej. Jeśli planujesz otwarcie podobnej działalności, musisz odpowiednio przystosować swój sprzęt do tego typu pracy. Jak to zrobić?

Połączenie z Internetem

Dobre połączenie z Internetem to podstawa w pracy wirtualnej asystentki. Tego typu usługi wiążą się z koniecznością odbywania wielu wideokonferencji i pozostawania w stałym kontakcie z kontrahentami. Na szybkość połączenia wpływa nie tylko sam dostawca Internetu, ale również stan techniczny komputera. Jeśli zalega na nim zbyt wiele plików, nie licz na zawrotną prędkość łącza, a i sam system będzie się z pewnością zawieszał i działał wolniej. Warto zadbać zatem o profesjonalne czyszczenie laptopa. Cena takiej usługi naprawdę nie jest wysoka, a dzięki niej twój komputer będzie doskonale przygotowany do pracy wirtualnej asystentki.

Klawiatura bez uszczerbków

Kolejną rzeczą, o którą powinna zadbać każda przyszła wirtualna asystentka, jest wyczyszczona i w pełni sprawna klawiatura komputera. Musisz przygotować się na to, że w ciągu dnia będziesz korzystać z niej naprawdę dużo. Odpisywanie na maile, przygotowywanie różnego rodzaju plików tekstowych, prezentacji multimedialnych, harmonogramów...to wszystko wiąże się z koniecznością posiadania sprawnej klawiatury. Wystarczy jeden uszkodzony klawisz, aby twoja codzienna praca była mocno zaburzona. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób naprawić klawiaturę, oddaj sprzęt do naprawy lub serwisu gwarancyjnego. Nie ważne, jaki sprzęt posiadasz: Lenovo, Mcbook czy Asus. Serwis gwarancyjny znajdziesz w każdym mieście lub jego okolicy.

Odpowiednie oprogramowanie

W zależności od tego, jakie firmy będziesz obsługiwać, przygotuj się na konieczność zainstalowania odpowiednich programów i wtyczek. Dostarczyć ci je powinni twoi klienci, natomiast zawczasu możesz wyposażyć się w te niezbędne, takie jak pakiet Microsoft, Outlook, Photoshop czy Slack. Pozwolą ci one nie tylko na szybsze komunikowanie się z kontrahentami, ale także usprawnią twoją codzienną pracę. Warto poprosić o radę bardziej doświadczoną wirtualną asystentkę, która doradzi ci, jakie programy najlepiej zainstalować.

Świadcząc usługi wirtualnej asystentki warto także pomyśleć o stworzeniu własnej strony internetowej, która byłaby twoją osobistą wizytówką. Projektowanie stron internetowych, Wrocław czy Trójmiasto - wszędzie znajdziesz doskonałych specjalistów. Ale to jest już temat na osobny artykuł.