GoPro jako najlepszy wariant wśród kamer sportowych

GoPro jako najlepszy wariant wśród kamer sportowych

Wiele specjalistów przekonuje, że marka GoPro to najlepszy wybór w kwestii zakupu kamery sportowej. Za pomocą urządzenia niewielkich rozmiarów jesteśmy w stanie sfilmować niezapomniane chwile z podróży w niesamowitej jakości. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy kupić GoPro to ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy argumenty, dla których warto postawić na ten sprzęt.

GoPro – niesamowita rozdzielczość

Producent GoPro oferuje szeroki wybór modeli różniących się rozdzielczością. Obecnie mamy możliwość zakupienia sprzętu o rozdzielczości 1080p, 2,7k, 4k i 5k. Kamera gopro musi być dostosowana do potrzeb potencjalnego użytkownika, dlatego przed zakupem warto się dobrze zastanowić jaka rozdzielczość będzie nas satysfakcjonować. Warto tutaj wspomnieć, że im większa rozdzielczość, tym zapisane pliki będą „ważyły” więcej. W praktyce może to powodować pewne problemy w udostępnianiu materiałów bliskim. Długie materiały o świetnej jakości będą wymagały zakupienia pendrive o odpowiedniej pamięci lub wykupienia dostępu do platformy umożliwiającej przesyłanie plików. Jeśli interesuje nas opcja spowalniania filmów lub tryb slow motion należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię zmieniających się klatek w określonej rozdzielczości.

GoPro – stabilizacja

Wybierając kamerę sportową, zakładamy, że użytkownik chce, aby pomimo wykonywania gwałtownych ruchów obraz był płynny i stabilny. Kamery GoPro są wyposażone w dedykowaną funkcję stabilizacji obrazu, dzięki czemu obraz nigdy nie będzie „skakał”, a jakość zawsze będzie satysfakcjonująca. Mowa tutaj o funkcji HyperSmoth, która pomimo poprawnego działania, cały czas jest ulepszana przez producentów. Na przykład w modelu GoPro 9 mamy już do czynienia z funkcją HyperSmooth 3.0, dającą niesamowity efekt. Po włączeniu tej funkcji kadr pozostaje w pozycji horyzontalnej, nawet gdy obraz jest mocno obracany w prawo lub w lewo. To świetna technologia dla osób, które wiedzą, że podróż będzie pełna dzikich przygód.

GoPro – prędkość migawki

Przy wyborze kamery sportowej, prędkość migawki to jedno z kryteriów, które należy brać pod uwagę. W przypadku kamer GoPro prędkość jest idealna, co oznacza, że zawsze będziemy kamerować w oświetlonym otoczeniu. Prędkość migawki w modelach GoPro można swobodnie ustawiać, jeśli akurat będzie nam przeszkadzać delikatne rozmycie. Jednak wybierając kadr, warto dostosować migawkę, tak aby obraz nie był ani zbyt ciemny, ani zbyt prześwietlony. Wszystkie kamery producenta GoPro umożliwiają regulację wszystkich funkcji, tak aby osoba filmująca bardziej lub mniej ekstremalne wydarzenia uwieczniła nie tylko obraz, ale i emocje.