Dlaczego zajęcia z programowania dla dzieci to dobry pomysł?

Dlaczego zajęcia z programowania dla dzieci to dobry pomysł?

Zajęcia z programowania kojarzą się nam z czymś szalenie skomplikowanym i przede wszystkim - dedykowanym dorosłym. Tutaj możemy nieco się zaskoczyć i pokazać Ci, że nie tylko. Dzieci również mogą uczyć się trudnych zagadnień od najmłodszych lat, ale uwaga - bez większego trudu. Dzisiaj pokażemy Ci, jak ciekawy i pouczający może być świat programowania, a ten z pewnością przyciągnie wszystkie dzieciaki.

Kto prowadzi takie zajęcia?

Takie warsztaty jak zajęcia lego education Poznań prowadzi doświadczony dydaktyk, który wie jak radzić sobie z dziećmi. Dana osoba ma zarówno wykształcenie informatyczne, jak i pedagogiczne, aby móc pracować z dziećmi. Wszystkie maluchy działają w parach, aby zrealizować projekt. To uczy ich pracy w zespole oraz dzielenia się konkretnymi obowiązkami. Ponadto nauczyciel cały czas czuwa nad dzieciakami i ich progresem. Jeżeli martwisz się o nie, to wiedz, że nad ich bezpieczeństwem nie będzie czuwać osoba losowa, a taka, która ma za sobą lata praktyki w kwestii nauczania. Prowadzący jest cały czas do dyspozycji, jeśli pojawią się jakieś problemy. Czasami dzieci nie wiedzą jak sobie poradzić z określonym zadaniem - wtedy kluczową rolę odgrywa właśnie nauczyciel, będący idealnym wyborem.

Charakterystyka całego bloku warsztatowego

Jak wyglądają takie warsztaty? Najpierw dzieci stykają się z częścią teoretyczną, czyli mini wykładem na temat programowania. Następnie muszą zbudować robota, który spełni określone oczekiwania. Do tego wykorzystują właśnie klocki lego. Natomiast to nie wszystko, jeszcze przecież programowanie, ponieważ każdy maluch musi zaprogramować robota, by ten działał prawidłowo i spełniał od A do Z swoją pierwotną funkcję. Maluchy robią to za pomocą dedykowanych im tabletów. Proste komendy i zadania sprawiają, że błyskawicznie uczą się podstaw programowania bez właściwie większego wysiłku. Przekonaj się!

Zapisy, zapisy i jeszcze raz zapisy

Dużo ludzi zadaje sobie pytanie, jak właściwie zapisać się na takie zajęcia. Nic prostszego, wystarczy skontaktować się z konkretną firmą, aby móc zorganizować takie warsztaty. Możesz także zasugerować szkole Twojego dziecka, że warto byłoby zrobić właśnie takie zajęcia w przyjaznej atmosferze. Wtedy dyrektor szkoły na pewno zwróci uwagę na bogatą ofertę konkretnej firmy. Ponadto świetlice, centrum kultury, biblioteki. W takich miejscach również jest szansa na zorganizowanie podobnych zajęć, odzwierciedlających to, co dzieci powinny z nich wynieść. Jesteśmy przekonani, że zarówno rodzice, jak i maluchy nie będą zawiedzeni.