Dlaczego GoPro wyróżnia się na rynku kamer sportowych?

Dlaczego GoPro wyróżnia się na rynku kamer sportowych?

Nie ma co ukrywać, że GoPro jest najczęstszym wyborem wśród osób szukających kamery sportowej. To nic zaskakującego, ponieważ za pomocą tego malutkiego urządzenia nakręcimy dosłownie wszystko. Sprawdź, dlaczego lepiej kupić GoPro, niż tańsze zamienniki.

Wyjątkowa rozdzielczość

Na rynku występują kamery GoPro, które oferują filmowanie w rozdzielczości 1080 p, 1080p, 2,7k, 4k i 5k. Każda kamera GoPro oczywiście posiada inne podzespoły oraz oferuje inną jakość, dlatego, warto przemyśleć, co tak naprawdę nas interesuje. Warto pamiętać, że im wyższa rozdzielczość materiału, tym plik wideo będzie ważył więcej. Może to generować ewentualne kłopoty przy chęci wysłania materiału. Jeśli interesuje nas kręcenie filmu w trybie slow motion, wtedy należy zwrócić uwagę na zmieniającą się liczbę klatek podczas kręcenia w konkretnej rozdzielczości. Najnowsze modele na przykład GoPro Hero 8 i 7 oferują 240 fps przy 1080 p. Prawdziwym diabłem jakości jest Hero 9 oferujący 480 fps przy 1080 p.

Najlepsza stabilizacja

Gwarancja nagrywania płynnych ujęć wynika zazwyczaj z dobrej stabilizacji. W przypadku kamer GoPro stabilizacja jest pierwszorzędna, dlatego sprzęt ten jest najczęściej wybierany przez osoby podróżujące oraz uprawiające sporty ekstremalne. W praktyce funkcja stabilizacji na przykład w wersji 7 pozwala uniknąć niechcianego rozmazywania się obrazu. Funkcja jest dostępna również w modelach 8 oraz 9. W przypadku GoPro 9 efekt jest naprawdę niesamowity. Nawet gdy osoba filmująca dynamicznie obróci się z kamerą w lewo lub w prawo kadr idealnie utrzymuje się w horyzontalnej pozycji.

Żywy kolor i ostrość

Kolor jest odpowiedzialny za dynamikę ujęcia, kontrast oraz nasycenie. W kamerach GoPro mamy do dyspozycji funkcję Color, który dostosowuje poszczególne wartości kolorów naszego wideo. Z tego względu kamera GoPro to najlepsza propozycja nawet dla początkujących użytkowników kamer sportowych. W kamerach tego typu mamy jeszcze tryb flat, który bazuje na mniejszym nasyceniu oraz kontraście. Na wyróżnienie zasługuje również ostrość w kamerkach GoPro. Użytkownik takiej kamery ma do dyspozycji trzy poziomy ostrości: low, medium oraz high. Trzeba przyznać, że jak na sprzęt takich małych rozmiarów to bardzo duże udogodnienie. Ostrości na poziomie medium oraz high świetnie sprawdzą się, jeśli nie chcemy edytować filmu w postprodukcji. Ostrość natomiast na poziomie low umożliwia ręczne wyostrzanie obrazu we wszelkich programach służących do obróbki graficznej.