Czy warto napisać kryminał?

Czy warto napisać kryminał?

Zastanawiasz się, czy warto napisać książkę o kryminalną? Na to pytanie wielokrotnie muszą odpowiadać sobie autorzy z całego świata. Mimo wszystko kolejne książki o tej tematyce powstają i świetnie się sprzedają. Sprawdź, dlaczego według nas warto sięgnąć po ten gatunek literacki przy tworzeniu autorskiego dzieła i poznaj zalety tego rozwiązania.

Popularność kryminałów

Kryminały można uznać za jedne z najpopularniejszych książek na świecie. Ten gatunek literacki wciąż góruje na półkach księgarni w każdym zakątku naszego globu. Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że twoja książka spotka się z dużym zainteresowaniem odbiorców, sięgnij właśnie po ten gatunek literacki i napisz autorki kryminał. Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszą się z kolei bardziej niszowe gatunki, takie jak m.in. reportaże, powieści biograficzne i autobiograficzne czy książki naukowe i poradniki. Powieści kryminalne zawsze świetnie się sprzedawały, sprzedają i będą sprzedawać, co jest kuszące z perspektywy autora.

Nieskomplikowana fabuła

Kryminały mają to do siebie, że zazwyczaj mają mało skomplikowaną fabułę. Nie chodzi tu oczywiście o stopień zagmatwania zagadek, lecz raczej mało wymagającą strukturę książki. Jeżeli jesteś początkującym autorem, to może okazać się, że napisanie kryminału będzie dla ciebie świetnym pomysłem na książkowy debiut. Nie musisz bowiem korzystać z rzetelnych źródeł naukowych i konsultować poszczególnych tematów ze specjalistami, lecz możesz spokojnie dać ponieść się swojej wyobraźni i po prostu napisać dobry kryminał! Wielu autorów uznaje ten fakt za ogromny atut tego gatunku literackiego, który jednocześnie zapewnia duże zainteresowanie ze strony grupy docelowej mimo dość dużej konkurencji na rynku. To kolejny dowód na to, że zdecydowanie warto napisać własną powieść kryminalną!

Duża grupa docelowa

Ostatnią kwestią, na którą chcielibyśmy zwrócić dzisiaj twoją uwagę, jest grupa docelowa. W przypadku książek o zabarwieniu kryminalnym jest ona bowiem niezwykle szeroka, co znacznie zwiększa szanse na powodzenie całego projektu. Niektórzy autorzy wychodzą z założenia, że jak wydać książkę, to taką, która będzie w kręgu zainteresowań możliwie największej ilości osób. Właśnie takie są kryminały, które tak naprawdę czytują praktycznie wszyscy: dzieci, kobiety i mężczyźni w każdym wieku. Fakt ten przemawia za napisaniem książki właśnie z tego gatunku literackiego, więc jeśli masz ciekawy pomysł i czujesz, że możesz po prostu napisać dobry kryminał, czym prędzej bierz się do pracy!