Cud natury

Cud natury

Polska posiada naprawdę mnóstwo nieodkrytych diamentów pod kątem naturalnego piękna. O tym regionie wiedzą praktycznie wszyscy miłośnicy spokoju i relaksu nad wodą. Mazury cieszą się gigantyczną popularnością z wielu powodów. Nie chodzi tylko i wyłącznie o to, że mamy tam do dyspozycji setki mniejszych lub większych jezior, które co roku przyciągają tysiące turystów na swoje brzegi. Przede wszystkim jednak cały region słynie z gościnności i ciepłego przyjęcia gości.

Dla miłośników aktywności

Mazury świetnie sprawdzą się pod kątem każdego typu wypoczynku. Przede wszystkim wybierają je te osoby, które zdecydowanie bardziej lubią aktywnie spędzać czas nad wodą. Bardzo dużą popularnością cieszą się kajaki. Świetnie sprawdzają się one w bardzo różnej formie. Bardzo często możemy spotkać całe rodziny, które w parach pokonują kolejne kilometry z perspektywy wody. Oczywiście grupy znajomych i kawalerskie weekendy także mogą odbywać się w aktywnej formie, szczególnie przy dobrych warunkach pogodowych. Świetnie sprawdzi się kamera GoPro - kajakarze przyczepiają ją do klatki piersiowej lub czoła. W ten sposób mamy znakomitą pamiątkę z takiego wyjazdu.

W jakich miesiącach najlepiej się tam udać?

Aktywność nad wodą zdecydowanie potrzebuje dobrej temperatury i pogody. Nauka windsurfingu przy typowej pogodzie listopadowej nie przyniesie ani efektów, ani satysfakcji. Z tego powodu możemy zacząć planować wyjazd na Mazury od weekendu majowego, aż do końca września. Świetnie sprawdzi się to również przy okazji rozmaitych wypraw żeglarskich, które także cieszą się bardzo dużą popularnością. Jak w większości regionów, Mazury także zachęcają do przyjazdu również w innych porach roku. Przede wszystkim poprzez rozbudowaną ofertę hoteli, ale nie tylko. Coraz częściej możemy spotkać się z trasami dla narciarzy biegowych, które cieszą się stale rosnącą popularnością w naszym kraju.

Przyjemny dojazd

Jeszcze kilkanaście lat temu podróże po Polsce samochodem należało traktować w kategorii zła koniecznego. Bez wątpienia te czasy już minęły bezpowrotnie, na szczęście dla nas wszystkich. Przede wszystkim ma to związek z niezwykle rozbudowaną siecią dróg krajowych i autostrad, będącą nowością w porównaniu do tego, co działo się na przykład przed wejściem do Unii Europejskiej. Na Mazury z pewnością warto wybrać autostradę A1 lub drogę ekspresową S8, znacząco ułatwiające dojazd do Olsztyna, Giżycka czy Ełku.