Co zabrać na weekendowy rajd rowerowy?

Co zabrać na weekendowy rajd rowerowy?

Mamy koniec sierpnia, a więc ostatni dzwonek na letnią wycieczkę rowerową pełną wrażeń. Oczywiście część rowerzystów jeździ zarówno jesienią, jak i zimą, jednak mamy świadomość tego, że większość rezygnuje z tej formy wypoczynku na dobre kilka miesięcy. Chcemy, abyś zapamiętał ten moment, dlatego dzisiaj zaproponujemy, co warto uwzględnić podczas rajdu rowerowego. Przekonaj się i sprawdź!

Weź pod uwagę małą kamerę

Proponujemy, abyś uwiecznił dane wspomnienia i zainwestował w coś, co pomoże je utrwalić. Jesteśmy przekonani, że kamera gopro będzie stanowiła doskonały wybór. W końcu nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zachować w pamięci wycieczkę pełną wrażeń. Wybierz jakąś nietypową, urokliwą trasę, która tylko zachęci Cię do eksplorowania. Wystarczy chwilę pomyśleć. Oczywiście dostosuj trasę do swoich możliwości i nie daj się ponieść swojej ambicji. Oprócz podbojów rowerowych uwiecznisz tym samym niezjednane widoki pełne nietuzinkowych punktów. Możesz wcześniej obrać określone punkty na mapie. Mamy do czynienia z tak wieloma punktami widokowymi, które zapierają dech, że nie sposób byłoby ich pominąć. Zabierz ze sobą najlepszego przyjaciela czy rodzinę, abyście mogli cudownie spędzić razem czas.

Nie pomijaj odpowiedniego ubrania wierzchniego

Sprawdź wcześniej pogodę, ale jednocześnie przygotuj się na niespodziewane ewentualności. Prognozy nie zawsze się sprawdzają. Nie daj się zaskoczyć. Jeżeli złapie Cię burza, nie zatrzymuj się pod wysokimi drzewami. To one zazwyczaj cierpią na tym najbardziej, a wtedy i ty jesteś narażony na gniewną naturę. Z kolei w razie zwykłego deszczu, miej ze sobą płaszcz bądź kurtkę, która ochroni Cię przed wodą. To żadna przyjemność z jazdy, gdy jest się po prostu przemoczonym. Uwzględnij też czapkę typu kaszkiet, która ochroni Twoją głowę przed promieniami słonecznymi, a co z za tym idzie - przegrzaniem.

No i oczywiście wyśmienity prowiant

Ciężko nam sobie wyobrazić przykładowo wycieczkę rowerową górską, podczas której nie masz pożywienia. Nie ma tu co liczyć na sklepy czy centrum handlowe. Musisz więc uprzednio przygotować sobie posiłki, które będziesz mógł łatwo przenieść i też z łatwością zjeść. Proponujemy przyrządzenie kanapek oraz obiadu typu makaron. Chodzi o to, abyś mógł łatwo umieścić całość dania w jednym pudełku. Wtedy oszczędzisz odrobinę czasu, ale też miejsca w plecaku. Nie możesz być przeładowany pakunkiem, dlatego należy wszystko skrupulatnie rozplanować. Gotowy na ostatni, finałowy rajd rowerowy? W drogę i do dzieła!