Artykuł 52

Artykuł 52

Inwestowanie w kryptowaluty, a przede wszystkim Bitcoina to nie tylko trend. Jak pokazują dane z ostatnich hoss, to również doskonały sposób na osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Żeby tego dokonać, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Sprawdź, jak zacząć swoją przygodę ze światem Bitocina.

Czym jest Bitcoin?

Kryptowaluty to niesamowity świat, który rozgrzewa inwestorów od lat. Zanim jednak zdecydujesz się do niego dołączyć, wydając swoje pieniądze na zakup wirtualnej waluty, potrzebujesz wiedzy, czym jest sam Bitcoin.

W praktyce jest to otwarta i w pełni zdecentralizowana platforma płatnicza. Oznacza to, że nie jest regulowana przez banki, ani nadrzędne instytucje finansowe - co pozwala do minimum ograniczać koszty transferowe. Całość oparta jest o technologią blockchain, czyli łańcuch bloków. Co ważne, wszystkie transakcje realizowane za pomocą Bitcoina są anonimowe.

Gdzie kupić Bitcoina?

Jeszcze kilk lat temu zakup Bitcoina nie był prostą sprawą. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Najpopularniejsza kryptowaluta, często nazywana wirtualnym złotem, dostępna jest na niemal każdej platformie inwestycyjnej - tych można bez trudu znaleźć kilkanaście. Większość działających na naszym rynku banków, oferuje możliwość skorzystania z takiej platformy.

Inwestorzy mogą również korzystać z dedykowanych rozwiązań, czyli specjalnych giełd kryptowalut. Jak sama nazwa wskazuje, są to platformy, za których pośrednictwem można nabywać i sprzedawać Bitcoin Jak zacząć przygodę z kryptowalutami?

Jak kupić Bitcoina?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest rejestracja na dowolnej giełdzie kryptowalut lub innego pośrednika inwestycyjnego. Porównując oferty poszczególnych podmiotów koniecznie należy zwrócić uwagę na wysokość prowizji. W przypadku wirtualnych walut mogą być znacznie wyższe, niż przy zakupie akcji czy obligacji.

Po wyborze pośrednika, konieczna jest rejestracja konta. Ten proces zajmuje najczęściej nie więcej niż kilkanaście minut - wystarczy podać swoje podstawowe dane osobowe oraz kontaktowe. Niezbędne będzie również potwierdzenie tożsamości. Najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem dokumentów tożsamości, na przykład zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu.

Ostatnim krokiem jest wpłacenie środków na konto u pośrednika. Istotne, aby pamiętać, że kryptowaluty są instrumentem mocno spekulacyjnym - ich wartość może szybko wzrosnąć i równie gwałtownie spaść. Eksperci zalecają więc, aby inwestować w Bitcoiny jedynie taką kwotę, którą jesteśmy w stanie w całości stracić - bez narażenia się na obniżenia jakości życia.