ABC udanych targów. Jak się wyróżnić? Sprawdź nasze pomysły!

ABC udanych targów. Jak się wyróżnić? Sprawdź nasze pomysły!

Udział w targach to bardzo ważny moment w życiu każdej firmy – szansa na ciekawe zaprezentowanie oferty i możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów. Dlatego dziś piszemy o tym, w jaki sposób wywrzeć pozytywne wrażenie na targach. Co zrobić, aby wyróżnić się na tle dziesiątek, a może i setek uczestników innych wystawców? Sprawdź nasze pomysły!

Jak budować pozytywny wizerunek marki na targach?

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią aranżację stoiska, ponieważ to właśnie ono będzie podstawą, na której zaczniesz budować pozytywny wizerunek swojej firmy. Będzie to miejsce, w którym spotkasz wielu potencjalnych klientów – co zrobić, aby zdecydowali się oni zostać u Ciebie na dłużej? Pomyśl, w jaki sposób ich w tym miejscu zatrzymać. Współczesne stoiska targowe są aranżowane z dbałością o najdrobniejszy detal i z uwzględnieniem komfortu przebywania w takiej przestrzeni – i z pewnością na uwadze ma to również Twoja konkurencja. Zadbaj po prostu o to, aby Twój gość poczuł się u Ciebie komfortowo oraz zainteresował się Twoją ofertą. W dzisiejszych czasach odchodzi się od modelu ofensywnej sprzedaży, dlatego komfort postaw na pierwszym miejscu.

W pierwszej kolejności zadbaj o komfort odwiedzających

Aby nie przegrać w przedbiegach walki o uwagę klienta, zadbaj o:

  • część siedzącą – z wygodnymi fotelami/hokerami i wyspą lub stolikiem,
  • klimatyczne oświetlenie,
  • muzykę w tle,
  • aranżację pustych przestrzeni np. ścian.

Na ścianach możesz na przykład umieścić fotografie z życia firmy lub Twoje realizacje i produkty. Fotografie nie powinny jednak bezpośrednio forsować oferty firmy. Alternatywą może być również gra kolorowych świateł na pustych ścianach.

Zaproponuj kawę i herbatę

Dobrze, jeżeli na terenie Twojego stoiska znajdzie się ekspres do kawy. Filiżanka gorącego napoju zawsze zatrzyma Twoich gości na dłużej, a dodatkowo poprawi ich nastrój i przełamie barierę między Wami.

Zadbaj o jakość materiałów reklamowych

Materiały reklamowe powinny być zawsze wysokiej jakości. Mamy tu na myśli zarówno treści jak samą formę wykonania. Przed wydrukiem zapytaj w drukarni czy projekty są odpowiednio przygotowane do druku oraz dowiedz się, na jakim rodzaju papieru najlepiej je wydrukować. Materiały reklamowe powinny być widoczne i leżeć w kilku punktach stoiska. Rozrzucanie ulotek po całym stole jest złą praktyką.

Wyróżnij się – postaw na prezentacje multimedialne

Nic tak nie wyróżnia firmy jak prezentacje multimedialne na dużym ekranie. Jest tylko jeden kluczyk – transmisje te muszą być ciekawe, a obsługa powinna mieć coś do powiedzenia na ich temat. Może być to na przykład streaming live nadawany prosto z linii produkcyjnej w Twoim zakładzie pracy. Niech Twoi goście zobaczą, jak działalność Twojej firmy wygląda od środka!