3 powody, dla których warto włączyć klocki LEGO do dziecięcych zabaw

3 powody, dla których warto włączyć klocki LEGO do dziecięcych zabaw

Obecnie rodzice mają szeroki wybór zabawek, którymi mogą obdarować swoje dzieci. Na rynku można znaleźć zabawki, które uczą liczenia czy rozpoznawania kolorów. Do użytecznych zabawek wpływających pozytywnie na rozwój dziecka można zaliczyć również popularne na całym świecie klocki Lego. Poznaj argumenty, potwierdzające, że warto obdarować swoje dziecko klockami LEGO.

Klocki LEGO uczą spostrzegawczości

Badania naukowców potwierdziły, że klocki LEGO uczą spostrzegawczości. Co więcej, klocki tego typu są najlepszym narzędziem, pozwalającym rozwinąć tę umiejętność. W czasie rozwoju dziecka spostrzegawczość jest niezwykle ważna, ponieważ determinuje ona tempo nauki pozostałych umiejętności. Ucząc spostrzegawczości, uwolnimy u dziecka również proces szybkiego nabywania nowych umiejętności. Jeśli chcesz rozwijać dziecko klockami LEGO, to w dużych miastach mieszczą się ośrodki edukacyjne, bazujące na klockach właśnie tego typu. Gdzie są dostępne zajęcia lego education? Poznań, Warszawa, Gdańsk czy Kraków to miasta, w których rodzaj edukacji w taki sposób jest na wyciągnięcie ręki.

Klocki LEGO uwalniają kreatywność

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko czerpało przyjemność z tworzenia przeróżnych konstrukcji, to koniecznie zapewnij mu klocki LEGO. Okazuje się, że duńskie klocki rozszerzają wyobraźnię małego użytkownika, sprawiając, że jego umysł jest bardziej pomysłowy. Po zabawie klockami tego typu, nawet gdy dziecko nie będzie miało już tych klocków do dyspozycji, to wyobraźnia nie pozwoli mu się nudzić. Dziecko mając natomiast mały czas do dyspozycji klocki, będzie chciało tworzyć nowe konstrukcje, pojazdy oraz mechanizmy. Kupując klocki LEGO, otwieramy przed swoim dzieckiem nieograniczone możliwości zabawy. Tym samym klocki te są dość uniwersalne, ponieważ rodzice nie muszą kupować cały czas nowych zabawek, ponieważ z klocków dziecko może budować nowe rzeczy.

Klocki LEGO rozwijają manualność

Na rynku istnieje wiele zabawek, które rozwijają zręczność. Rozwój manualności jest szczególnie ważny zwłaszcza w pierwszych latach życia maluszka. Jednak okazuje się, że dzieci 5. letnie i starsze również muszą rozwijać manualność, aby przyzwyczajać umysł i organizm do poprawnych ruchu manualnych. W związku z tym klocki LEGO są świetnym narzędziem, pozwalającym rozwijać się dzieciom manualnie. Klocki można doczepiać, łączyć, rozłączać i odczepiać – pełna zabawa oparta na wielu kombinacjach, a przy tym bardzo rozwojowa. Wielokrotne powtarzanie powyższych czynności pozwoli dziecku wyćwiczyć ręce. Jeśli wcześniej, jako rodzic szukałeś zajęć gimnastycznych, to zapomnij o tym. Kup klocki LEGO i pozwól dziecku samemu rozwijać się fizycznie.